-  

Projekt
O projektu
Novinky
Spolupracovali
Slovník
Adresář
Zdroje
Kniha návštěv
Zaslat příspěvek
Anketa
Studujete nebo jste studovali latinu?
Hledat
  online:
home kontakt site map
 O projektu

Corpus je projekt pana profesora PhDr. Ondřeje Prokopa (profesor latiny a starověké řečtiny na Akademickém gymnáziu Štěpánská v Praze), který se stal coby otcem tohoto vznikajícího projektu. Vznik byl následující. Základní studijní obory byly rozděleny mezi skupinu 13 studentů, kteří dostali za úkol připravit si referát na určené téma. Vybrali si několik desítek pokud možno cizích slov, u kterých pak hledali jejich etymologický původ. Jako zdroj jim většinou sloužily etymologické slovníky (ten nejznámější Pražák, Sedláček, Novotný). Hledali původ slov nejen latinských, ale i řeckých, arabských i jiných. Byl to úkol dlouhodobý, studenti na to měli asi půl roku.

Tento projekt však získal novou dimenzi. To, co začínalo pouze jako školní práce, má nyní za cíl stát se otevřeným slovníkem etymologického původu slov, jehož autoři jsou právě čtenáři či návštěvníci těchto stránek.

 

Etymologický seznam bude aktualizován a slova budou přibývat s tím, jak budou lidé posílat své příspěvky. Míra obsáhlosti vnesených slov velmi záleží právě na ochotě čtenářů přispět svým podílem na vytváření unikátního slovníku. Každý takovýto příspěvek bude označen autorem, pak-li že si to bude přát, a datumem zaslání v kategorii Spolupracovali.

 
Výrazy, které zde nenajdete a znáte bezpečně jejich etymologický původ (nutno uvést zdroj)  můžete posílat prostřednictvím kontaktního formuláře v sekci Zaslat příspěvek. Všem, kteří takto pomůžou, patří můj velký dík.
 

 
© copyright 2006 created by Tomas Hokr